Top 5 slidinėjimo kurortai Italijoje

Slidinėjimas Italijoje – tikras rojus žiemos sportų mylėtojams, tad jei planuojate slidinėjimo atostogas, pasidomėkite šios šalies kalnų kurortais, o mes žemiau pateikiame penkis mūsų favoritus.

1. Slidinėjimas Italijoje – Cortina d’Ampezzo

Slidinėjimas Cortina d’Ampezzo

Ledynų suformuoti statūs vertikalūs profiliai ir uolėtos viršūnės garantavo Dolomitinėms alpėms patekimą į UNESCO saugomų vietų sąrašą. Dolomitinėse alpėse ne tik mėgausitės išskirtiniais kalnų vaizdais, bet ir aukšto lygio slidinėjimu. Vienas iš žinomiausių Dolomitinių alpių slidinėjimo centrų yra Cortina D’Ampezzo, kur 1956 buvo surengtos Olimpinės žaidynės, o kurortas yra pramintas dolomitinių alpių karaliene.

Gražiausi kalnų vaizdai atsiveria nuo šių viršūnių:

  • Lagazuoi (2,800 metrai)
  • Tofana di Rozes (3,225 metrai)
  • Monte Cristallo (3,221 metrai)

90% trasų čia turi dirbtinio sniego patrankas, tad slidinėjimo sezonas tęsiasi nuo lapkričio ir balandžio. Slidinėjimo centre yra beveik 140km trasų, o kurortas yra Dolomiti Superski masyvo dalis (1200km trasų). Kasmet Cortinoje vyskta greitojo nusileidimo slidėmis pasaulio čempionato etapai ir kiti sporto renginiai.

Šeimos ir pradedantieji slidininkai ras begales mėlynų trasų, o maždaug pusę iš jų yra skirta jau pažengusiems, tad slidinėjimo centras tinka ir tiems ir tiems.

Jaukus miestelis, kuriame rasite Itališko tipo višbučių, parduotuvių ir jaukių restoranėlių.

Daugiau apie slidinėjimą Cortinoj’e spauskite čia

2. Slidinėjimas Italijoje – Val Gardena

Slidinėjimas Val Gardena

Pasakiško grožio Val Gardenos slėnis plyti Pietų Tirolyje. Tai žemės, kažkada priklausiusios Austrijai, tad nenustebkite, kai vietiniai į jus kreipsis vokiškai. Ekspertai ir slidininkai mėgėjai Val Gardenos slėnį įvardija kaip vieną geriausių vietų Sela Rondos regione. Visus sužavi ilgos, įvairaus sudėtingumo, puikiai paruoštos trasos bei itin kokybiškas servisas. Prie Val Gardenos regiono populiarumo nemaža dalimi prisideda ir itin draugiški bei nuoširdūs vietiniai gyventojai.  Begalę kartų snowcamp.lt bendruomenės lankyta Val Gardena yra viena iš favoričių Italijos kryptyje.

Val Gardena yra suskirstyta į tris slidinėjimo centrus/miestelius: Ortisei (1236 metrų aukštyje), Santa Christina (1428 metrai) ir Selva Gardena (1563 metrai). Val Gardena turi 175km trasų, tačiau iš visų miestelių lengvai galėsite pasiekti visą Dolomiti Superski regioną su 1200km trasų, o taip pat ir išbandyti garsųjį Sella Rondą žiedą.

Eidami į pirtį šioje vokiškoje Italijos žemėje nenustebkite, kad vietiniai prašys nusirenkti maudymosi drabužius ir į pirtį eiti nuogiems, nes čia tokios tradicijos.

Daugiau: https://www.valgardena.it

3. Slidinėjimas – Breuil-Cervinia ir Valtournenche

Slidinėjimo kurortas Cervinia

Cervinia miestelis įsikūręs 2050 metrų aukštyje siūlo vienas iš aukščiausiai Europoje esančių slidinėjimo trasų, o aukščiausias taškas siekia 3480 metrų. Aukšti kalnai užtikrina sezono tęstinumą nuo lapkričio iki pat gegužės. Cervinia yra išsidėsčiusi Italijos pusėje ikoniškojo Materhorno kalno papėdėje, bet kaiminystėje esantis Zermatt (Šveicarija) lengvai pasiekiamas trasomis, kurių čia per 322km, o jas juosia greiti ir modernūs keltuvai.

Cervinia viską pasieksite pėsčiomis, tad nereiks sukti galvos dėl mašinos parkavimo. Miestlyje daug modernių viešbučių, kurių dauguma turi spa centrus, tad po slidinėjimo dienos galėsite atsipalaiduoti pirtyje ar baseine.

Valtournenche (1,500 metrų aukštyje) yra autentiškas kalnų miestelis net ir šiandien išlaikantis charizmą su senųjų laikų kalnų nameliais, pastatytais senosiomis tradicijomis naudojant akmenį.

Gondola “Valtournenche-Salette” pasieksite slidinėjimo trasas, o taip pat ir Cervinia su Zermatt’u (Šveicarija). Kaip ir Cervinia slėnyje taip ir čia – Valtournenche miestelį galėsite pasiekti ilga trasa, besidriekiančia per miškingas vietoves.

Daugiau: https://www.cervinia.it

4. Slidinėjimas Italijoje – Livigno

Slidinėjimas Livigno

Dar viena snowcamp.lt pamėgta Italijos kryptis – garsusis Livigno slidinėjimo kurortas.

2022 į Livigno organizuojame slidinėjimo kelionę, ją rasti galite čia.

Jaukus miestelis, kuriame rasite per 250 duty free parduotuvių (taip, Livigno alkoholis, kvepalai ir kitos akcizinės prekės turi savo, ypač geras kainas kainas), kokybiškas maistas, naktį nemiegančios gatvės, aukšto lygio slidinėjimas – būtent šios pagrindinės priežastys, kodėl sugrįžtame bent kas du metus į Livigno.

Pasaulinio lygio sniego parkai, kuriuose galėsite sutikti aukščiausio lygio sportininkus, kurie demostruoja nesuvokiamus triukus, 115km trasų ir bekelės klodai, jei iškrenta šviežias sniegas yra kitos priežastys, kodėl mes mylime Livigno.

Prieš sezoną (gruodžio pradžioje ir balandžio antroje pusėje) didžioji dalis apgyvendinimo įstaigų siūlo nemokamą ski-pass’ą apsistojantiems savaitę arba daugiau, tad Livigno visada gali būti arba apšilimo prieš žiemos sezoną arba sezono uždarymo kryptis.

Būtinai čia sugrįšime.

Oficiali svetainė: https://www.ski-livigno.com/

5. Slidinėjimas Madonna di Campiglio

Slidinėjimo kurortas Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio garsėja vienomis iš geriausiai prižiūrimų slidinėjimo trasų Italijoje (ne tik garsėja, bet ir yra gavusi ne vieną apdovanojimą). Kurortas, esantis Dolomitinių alpių širdyje, suteiks jums nepamirštamus vaizdus, kol megausitės slidinėjimu.

150 km įvairaus lygio trasų, Ursus sniego parkas mėgstantiems saulėtas dienas leisti šokinėjant per tramplynus (čia jų rasite nuo pradedantiesiems skirtų iki XL dydžio) ar kitas figūras, 70% nuožulnumo, 5,75km ilgio ekspertams skirta juoda trasa Dolomitica – Madonnoje tikrai ras ką veikti tiek naujokai, tiek ir pažengę slidininkai ir snieglentininkai.

Beje, kai vykstame į Madonna di Campiglio, mes renkamės apsistojimą Pinzolo miestelyje, iš kurio trasomis galite pasiekti ir Madonną – ten žymiai pigiau, bet ir veiksmo kiek mažiau. Vakare turėsite pasirinkimą tik iš keletos Itališkų restoranėlių ir kelių spa zonų, ko pačioje Madonnoj’e yra apstu.

Daugiau apie šį slidinėjimo kurortą: https://www.campiglio.com/